Reportáže

Co člověk nemá v hlavě, musí mít v nohou

V úterý 26. dubna se konalo na holešovickém výstavišti semifinále juniorského štafetového maratonu. Akademické gymnázium se též zapojilo, a to hned se třemi týmy.

Zlomek účastníků z Akademického gymnázia/ foto: Mgr. Petra Pintířová

Juniorský štafetový maraton se koná pod hlavičkou RunCzech, organizace pořádající běžecké závody. Poprvé se studentský štafetový závod běžel v roce 1997 za podpory Evropské komise.

Závod je určený pro střední školy. Účastní se jej družstva o 10 lidech, kteří společně běží maraton, tedy 42,125 kilometrů. Na každého člena týmu připadá právě jedna desetina maratonského závodu. Ze semifinálového krajského kola se postupuje do celorepublikového finále, které se koná v rámci prestižního mezinárodního Volkswagen maratonu v Praze, a to již tuto neděli 8. května.

Letošní trasa měla „pouhých“ 1050 metrů, každý účastník ji tedy oběhl čtyřikrát, a poté došlo ke klasické štafetové předávce dalšímu členovi týmu.

Mapa trasy v holešovickém areálu/ foto: Aneta Hanzalová

V regionu Praha a Středočeský kraj se zúčastnilo 77 týmů. Právě tři štafety byly z našeho gymnázia. Naše nejrychlejší družstvo obsadilo 33. místo, další dvě místo 66. a 71.

Přes nemilou předpověď počasí, která hlásila srážky a chladno, celý den svítilo slunce a teploty dosahovaly až 18 stupňů. Studenti si běžecký letní den užili a těší se na další ročníky juniorského štafetového maratonu.

Poděkování a gratulace patří všem běžcům, ale i doprovodu, paním profesorkám Berkové a Pintířové.

sepsala: Aneta Hanzalová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button