Reportáže

Den frankofonie

Březen je měsícem frankofonie, a proto se v rámci oslav pořádají různé akce, jako byl například francouzský diktát. Den frankofonie se na naší škole slaví každoročně, vyjma dvou minulých let, kdy vše pokazil covid. 

Letos datum připadlo na čtvrtek 24. 3. a den začal druhou vyučovací hodinou, kdy si studenti a studentky francouzštiny, ale i nefrancouzštináři ze tříd 1. B, 2. B, 3. B a 4. B, po celém druhém a třetím patře připravili stánky s francouzskými specialitami, které za symbolické ceny prodávali. Výběr byl opravdu velký, koupit se daly slané koláče, makronky, francouzské toasty či jablečné Tarte Tatiny. O přestávkách si mohly přijít zakoupit jídlo i třídy, které nemají francouzské zaměření. Ve třídě 212 si 3. B nachystala kavárnu, kde si studenti a profesoři mohli dát kávu a sníst si nakoupené speciality a kdo chtěl, mohl si zahrát na klavír. 

Den ale nebyl jenom o jídle. Dále byly přichystané například kvízy a křížovky o francouzských regionech, myslitelích, kahooty nebo ateliér poezie. Také prezentace studia na FFUK, jak pro začátečníky, tak pokročilé francouzštináře a mnoho dalšího. V 9:30 a v 10 hodin si v malé tělocvičně mohli studenti zkusit zumbu, která byla předcvičovaná ve francouzštině paní profesorkou Pintířovou.

V jedenáct hodin se vše uklidilo a studenti se přesunuli do francouzského institutu, kde posledním bodem programu bylo kino. Promítán byl francouzský film Deux moi (Dvě já), který vyprávěl příběh dvou mladých lidí, kteří se snaží vyrovnat s osamělostí a depresí. Tím Den frankofonie skončil a mohu napsat za všechny zúčastněné, že byl opravdu nabitý a studenti si ho užili.

článek sepsala: Lucie Spěváčková | korekturu provedla: Rosalie Adriana Angelová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přečti si
Close
Back to top button