InformaceKulturní přehledyPříležitosti pro studenty

Komentář studentky: Studenti pro Ukrajinu!

Milí studenti AG, jmenuji se Barbora Tůmová a studuji ve 4. ročníku na našem gymnáziu,

ráda bych vás svým komentářem do ČasÁGu seznámila se skupinou Studenti pro Ukrajinu, kterou vytvořili studenti DAMU na aktivní podporu Ukrajiny ve spolupráci s Národním divadlem. V rámci této skupiny proběhne od středy 2. 3. 19:00 do soboty 5. 3. 19:00 live stream Bdění pro Ukrajinu.

Stream pojede 72 hodin v kuse a jeho součástí bude vysílání koncertů, předčítání, slam poetry a mnoho dalších zajímavých performací. Umělecký program bude doplněn o vzkazy herců Národního divadla a o rozhovory s odborníky o aktuálním světovém dění.

Stream budete moci sledovat na sociálních sítích, jako je Youtube, Facebook, Instagram a na webu ČT ART. Studenti DAMU chtějí projektem inspirovat studenty dalších škol ke konání podobných podpůrných akcí, vyjádřit podporu Ukrajině a odkazovat diváky na možné způsoby jak jí pomoci, například prostřednictvím neziskových organizací jako je Člověk v tísni, Paměť národa či Červený kříž. 

„Prosíme občany České republiky o solidaritu a aktivní pomoc lidem, kteří se v těchto momentech ocitají vlivem kremelské agrese v nesnázích či ohrožení života. Setrvejme a nespoléhejme na dosavadní pohodlí Evropy. Vyzýváme světové společnosti, aby finančně podporovaly Ukrajinu a s okamžitou platností zablokovaly své služby v Ruské federaci. Neusínejme! Bděme pro Ukrajinu, která bdí pro nás. Bděme pro principy svobody a budoucnost Evropy!“ 

– Studenti pro Ukrajinu.

Odkaz na facebookovou skupinu Bdění pro Ukrajinu, kde najdete bližší informace.

Odkaz na facebookovou skupinu Studenti pro Ukrajinu.

Barbora Tůmová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button