Příležitosti pro studenty

I ty můžeš mít svého mentora. Přihlas se do Amiga! A co že to vůbec je?

Nástrojem vzdělávání a rozvoje studentů nemusí být pouze škola. Amigo je mentoringový program vytvořený organizací ProStředoškoláky, který je zaměřen, jak již název organizace napovídá, pro studenty středních škol, kteří neví, který obor je pro ně ten pravý, chtějí se dozvědět, jak to, co dělají, dělat ještě lépe nebo jen hledají rady a tipy, co zajímavého dělat ve volném čase. Ať už jste aktivní student, či v sobě chcete aktivního ducha probudit, Amigo je skvělý způsob, jak si nechat poradit od lidí, kteří mají zkušenosti se situacemi, v jakých jste třeba momentálně vy.

Každý účastník, takzvaný „mentee” má na výběr z několika mentorů – zajímavých mladých lidí s odlišnými zaměřeními a zájmy, od studia jazyků v zahraničí, přes sport, hru na hudební nástroje, fotografování, programování až třeba k fyzice a biologii. Mentoringový program nabízí několik setkání, ať už schůzek naživo či online se svým mentorem, který může právě vám pomoci s rozvíjením vašich schopností, dovedností či aktivit, kterými se ve svém volném čase zabýváte. Amigo také klade důraz na neformální vztah mezi mentorem a mentorovaným studentem, což mezi nimi přirozeně podporuje důvěru, vzájemný respekt a spolupráci.

Zde najdete celý seznam mentorů.

„Do Amiga jsem přihlášen, protože mi tento program pro středoškoláky dává zdarma příležitost se setkat s podobnými lidmi, jako jsem já, ale kteří už mají za sebou vyšlapané schody, které já mám před sebou. Možná díky nim tyto schody vyšlapu lépe, bez chyb a snadněji. Děkuji za tuto možnost!“ říká o Amigu šéfredaktor ČasÁGu Tadeáš Vylita.

Co pro to udělat? Stačí nejpozději do 31. 1. 2022 vyplnit přihlášku na adrese prostredoskolaky.cz/amigo a připsat, který mentor vás nejvíce zaujal, či se kterým se nejvíce shoduje vaše zaměření. Čím dříve ji vyplníte, tím větší je šance, že dostanete svého preferovaného mentora, tak neváhejte a přihlaste se ještě dnes!

sepsala: Sophie Spustová, 3. B

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button