InformacePříležitosti pro studentyReportáže

Souhrn podpory Ukrajině na Akademickém gymnáziu

Ve dnech 1. – 3. března proběhla na naší škole finanční sbírka na podporu Ukrajiny. Kolik se vybralo? A jakým způsobem vyjádřili studenti nesouhlas s vojenskou invazí ze strany Ruska?

Výslovný nesouhlas s děním na Ukrajině dali najevo studenti Akademického gymnázia již v pátek 25. 2., den po zahájení invaze ze strany Ruské federace. Symbolickou podporu vyjádřili oblečením modrožlutých barev a dalších symbolů, které měli na sobě.

Fotografie z 25. února/ autorka: Tereza Urbanová

O pár dní později přišel na výzvy studentů návrh k uspořádání sbírky. Týmy dobrovolníků po dobu 3 dnů vybíraly peníze, které následně byly odeslány na nadaci Člověka v tísni, program SOS Ukrajina. Studenti přispívali v hotovosti, ale byla i možnost zaslání daru naskenováním QR kódu přímo na účet Člověka v tísni.

Projekt Člověka v tísni SOS Ukrajina pomáhá zejména humanitárně. Do země dodávají potraviny a hygienické potřeby. Dále pomáhají například i s opravami domů a vodovodů. O jejich dalších činnostech se dočtete zde.

Akademické gymnázium vybralo v hotovosti celkem 10 060 korun. Pokud bychom přičetli i platby přes účet, částka by přesáhla 11 500 korun.

V pátek 4. března se studenti, a tentokrát i někteří profesoři, oblékli symbolicky do ukrajinských barev znovu. Podpora ze strany gymnázia je obrovská a nesouhlas s již více jak týdenním konfliktem na území Ukrajiny přetrvává.

Fotografie ze 4. března/ autorka: Sophie Spustová

Děkujeme všem, kteří přispěli do školní sbírky nebo přímo na některou z organizací (jak mohu pomoci se dočtete zde), nebo alespoň vyjádřili svou podporu symbolicky. Situaci na Ukrajině sledujeme každým dnem a přejeme místním hodně síly.

Autorka článku: Aneta Hanzalová/ foto: Sophie Spustová a Tereza Urbanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button