Reportáže

Poslední lyžovačka sezóny

2. A s paní profesorkou Hirnšálovou

V týdnu od 6. do 12. února se uskutečnil poslední lyžařský výcvik letošního roku. Do Pece pod Sněžkou na Dětskou ozdravovnu Salomon se vydala tentokrát 2. A. Doprovodem jí byli paní profesorky Jana Hirnšálová a Petra Pintířová společně s panem profesorem Skolilem.

Po příjezdu do Pece se studenti vydali na cestu do chaty, která se nachází nahoře u sjezdovky Zahrádky. Zavazadla nahoru vyvezla rolba. Na svah se vyšlo až v pondělí ráno. Skupinky začínajících snowboardistů se ujala paní profesorka Hirnšálová a začala je učit základům. Zbytek studentů se rozjezdil a následně rozřadil do skupin dle pokročilosti. Pak se party rozdělily – jedni vyjeli na Hnědý vrch, druzí zůstali na Klondiku. Velký boj byl se silným větrem, který studenty doprovázel celé pondělí i úterý dopoledne.

Již úterní odpoledne bylo ve znamení běžeckého lyžování. Část studentů běžky nazula poprvé, ale našlo se i poměrně dost zkušených běžců. Cíl výletu byl jasný – občerstvení na Kolínské boudě.

Ve středu dopoledne se šlo na běžky znovu. Okruh, který profesoři zvolili, zabral druhákům zhruba hodinu. Po výletě zůstalo ještě pár zájemců s paní profesorkou Pintířovou na rovince a pilovalo své běžecké techniky. Na volné odpoledne byla vyhlášena soutěž ve stavění sněhových soch o hodnotné ceny. Mezi odměnami byla poukázka na odložení zkoušení ze zeměpisu, na svačinu v kabinetě tělocviku, nebo na využití školního výtahu po dobu jednoho dne.

Čtvrtek a pátek vypadaly stejně. Ráno i odpoledne se lyžovalo. Ve čtvrtek bylo sice příjemné teplo, ale sníh se rychle rozhrabal. Studenti využili ztížených podmínek ve sněhových boulích a učili se krátkému smýkanému oblouku. Dalšího dne sníh opět zmrzl a lyžaři i „prknaři“ se museli vyrovnat i s občasnými ledovými plotnami. Běžky už vytáhlo tyto dva dny jen pár zájemkyň. Po celodenním lyžování se vydaly na krátký okruh kolem horských chat.

Lyžařský výcvik si 2. A velmi užila. Protože jsem se sama zúčastnila, chtěla bych tímto za celou naši třídu poděkovat profesorům, kteří to tam s námi i přes menší zdravotní komplikace některých studentů zvládli. Moc se těšíme na další společné sportovní kurzy a jiné školní akce.

Autor článku: Aneta Hanzalová/ Foto: Mgr. Jana Hirnšálová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button