Reportáže

Prváci na sněhu

V týdnu od 16. do 23. ledna se třídy 1. A a B zúčastnily lyžařského výcviku. Přímo na ně navázala třída 1. C, která odjela 23. a vrátila se 30. ledna. Obě třídy směřovaly do Pece pod Sněžkou, nejvíce se těšily na společné zážitky a kolektivní hry.

Běžkaři z 1. A a B, fotografie od studentky 1.A

První skupina, 1. A a B, jela do chaty Svornost společně se třemi profesory. Ačkoliv se počet účastníků výcviku postupně zúžil kvůli nákazám některých studentů, nic jim ani profesorům nebránilo pokračovat v naplánovaném programu. Každý den, kromě středy, se šlo po snídani lyžovat a po obědě se v této činnosti pokračovalo. Středa byla ve znamení celodenního běžkařského výletu.

„Měli jsme štěstí, že byl sníh, ve kterém jsme se vyváleli snad všichni, včetně nejmenovaných nelegálních otužovačů.

studentka 1. A

Studenti nejraději trávili čas hráním různých stolních her. Lyžařský výcvik doprovázelo i hodně zábavy. Jeden nejmenovaný student se rozhodl pokoušet nervy profesorů. Povolil pepřenku u jejich stolu. Nic netušící pan profesor Bárta si při kořenění vysypal všechen pepř do jídla. Pan profesor usoudil, že se jedná o klasický žert, a tak celou situaci vzal s humorem.

Počasí bylo velmi proměnlivé. Střídání pěkného i nepříznivého počasí se přehouplo i do dalšího týdne, kdy do Pece dorazila 1. C. Ta měla původně jet na jinou chatu, ale nakonec zamířila též na Svornost. Program byl podobný. Buď se lyžovalo, nebo se šlo na běžky. Třída podnikala i procházky, navštěvovali chaty v okolí.

„Celý pobyt jsem si užila a vím, že velkou část z toho tvoří to, že jsme si jako třída sedli.

studentka 1. C

Obě třídy si lyžařský výcvik velmi užily a to zejména díky trávení společného času. I přes mírné komplikace s onemocněním na covid-19 se vrátili prváci bez zranění. Všichni se velmi těší na další společné akce.

Sepsala: Aneta Hanzalová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button