Reportáže

Reportáž z volejbalového turnaje tříd

Zatímco se studenti čtvrtých ročníků v maturitním týdnu utkávali s takzvanou zkouškou dospělosti, na studenty ročníků nižších čekalo klání docela jiné. V úterý a středu 17. 5. a 18. 5. se totiž konal volejbalový turnaj týmů poskládaných ze zájemců a sportovních nadšenců z řad žáků naší školy.

Studenti se utkali ve velké tělocvičně dle předem připraveného rozpisu. Atmosféra byla dynamická, a to i díky přítomnosti nadšených fanoušků ze tříd zúčastněných, kteří neváhali hlasitě vyjádřit podporu svým spolužákům. Týmy se na své výkony připravovaly v malé tělocvičně, kde si mohly zlepšovat své dovednosti předtím, než vstoupily v test během samotných zápasů.

Turnaj byl rozdělen do 2 skupin po 4 týmech, hrál každý s každým a do play-off postoupily 2 nejlepší z každé skupiny. V semifinále se utkal výběr 1. C s namixovaným týmem 3. ročníků a 2. C s 3. C. 1. C si drželo celé utkání mírný náskok a nakonec výběr 3. ročníků porazilo, 2. C si hladce poradila s týmem 3. C. Zápas o bronzovou medaili byl napjatý do posledních momentů, ale přeci jen větší kvalitu potvrdil tým 3. C.

Vrcholem celého turnaje bylo samozřejmě finále, ve kterém se utkaly dvě společenskovědně zaměřené třídy, 1. C a 2. C. Oba týmy měly ve svých řadách velmi zdatné volejbalisty a skóre se po většinu herního času drželo vyrovnané, i když s mírným náskokem druháků. Všichni hráči vydávali své maximum a atmosféra houstla. Bohužel při stavu 19:16 pro 2. C a při maximálním nasazení obou týmů do hry se stala nehoda, když si jeden ze hráčů z 1. C poranil kotník při obzvlášť vypjaté herní situaci. Byla mu ihned poskytnuta pomoc a hra po tomto přerušení pokračovala dále. Vítězství si nakonec odnesla třída 2. C a hráči jej oslavili dortem, který od vedení školy za svou výhru obdrželi. Na druhém místě skončila 1. C a stupně vítězů uzavřel tým 3. C.

Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme slečnám z 2. A, které se chopily celé organizace turnaje a zajištění cen. Více napoví přiložená fotogalerie zde: https://photos.app.goo.gl/L7dcoSpgcDMej7x3A

článek sepsal: Martin Soukup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button