Informace

My jsme ČasÁG. Jaká je naše vize, proč vznikáme a jaké rubriky si budete moci přečíst?

Vážení čtenáři časopisu Akademického gymnázia ve Štěpánské, ČasÁGu,

s radostí vám oznamujeme obnovení školního časopisu, tentokrát se jménem ČasÁG a zcela jinou strukturou a funkčností. Chceme být nezávislým hlasem studentů naší školy a být hlavním informačním kanálem mezi NSPAG, vedením školy a studenty. Do redakce se může připojit kdokoliv z vás, koho nadchne naše myšlenka. Momentálně redakci tvoří celkem 15 redaktorů a dva šéfredaktoři, kteří korigují činnost časopisu. Naše články budete nalézat na tomto webu a také na instagramovém profilu ČasÁGu.

A na jaké rubriky se můžete těšit?

  1. AGce – budeme vám včas nabízet akce na AG, aby vám nic neuniklo. 
  1. Rozhovory – pohovoříme s výjimečnými studenty naší školy, kteří inspirují všechny kolem sebe, ale také s profesory a to nejen o volitelných seminářích a v neposlední řadě se sportovci a úspěšnými studenty naší školy.
  1. Aktivní studentství – seznámíme vás s mimoškolními aktivitami, které vám ukážou cestu, jakou vám škola obvykle nenabídne a rozšíří vaše obzory.
  1. Kulturní přehledy – podělíme se s vámi o plán doporučených kulturních akcí, aby se z nás nestali germánští barbaři, kteří byli naposledy v divadle na základní škole.
  1. Střípky z historie – odkryjeme tajemnou historii AG, která trvá již skoro pět set let. Kdo významný na naší škole studoval? Jak vypadala výuka v minulosti?
  1. Dopisy čtenářů – i vy můžete přispět do našeho časopisu! Pokud jste napsali úchvatnou báseň, slohovou práci či cokoli jiného o čem si myslíte, že je vhodné ke zveřejnění – zašlete nám to na náš email casag@agstepanska.cz.
  1. A mnoho dalšího, pokud vás napadají další rubriky, napište nám to! Plánujeme občasně přispívat do rubriky Sport, Komentáře a další, které budou spíše příležitostné.

Děkujeme vedení školy a SAG, že nám umožnili obnovit tradici časopisu, i když s jiným názvem a pojetím a nechali nám volnou ruku v tom, co budeme psát. Můžete od nás očekávat velké věci. Pokud máte zájem stát se redaktory, napište nám na email casag@agstepanska.cz.

Tým RedAGce přeje úspěšný den.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button