Informace

ÚVODNÍK: Začátek školního roku

Vítáme všechny čtenáře našeho školního časopisu v novém školním roce a přejeme do něj mnoho štěstí a úspěchů! Činnost ČasÁGu se opět spouští a vy se můžete těšit na spoustu nových článků. Mimoto se jistě těšíte i na prázdniny a volna, jak odhalil náš nezávislý průzkum. Jaká nás tedy v letošním roce čekají?

První si užijeme už v říjnu, a to skoro celý týden od 25. do 28. října! Od středy jsou státem určené podzimní prázdniny, pondělí a úterý jsou zase ředitelská volna. Pokračovat budeme Vánocemi. Prázdniny budou od pátku 23. prosince až do pondělí 2. ledna. Vysvědčení za první pololetí školního roku se předává v úterý 31. ledna, tudíž nás čeká díky pololetním prázdninám prodloužený víkend od pátku 3. února. Jarní prázdniny máme letos až v polovině března, ale přesto doufáme, že bude možné vyrazit na pěknou lyžovačku. Tak rezervujte termíny od pondělí 13.3. do neděle 19.3. Velikonoční prázdniny jsou jako obvykle na Zelený čtvrtek, který tentokrát připadá na 6. dubna, a tak díky Velkému pátku a Velikonočnímu pondělí budeme mít pět dní volna! A na závěr přichází letní prázdniny, které vypuknou v sobotu 1. července a skončí nedělí 3. září.

Během celého školního roku budou na stránkách našeho časopisu vycházet články v předem neurčených časových intervalech. Redakce časopisu prošla proměnou a je nyní tvořena jen několika nadšenci, kteří už nyní usilovně pracují na prvních článcích. Do nového školního roku se ČasÁG řídí heslem „Nový rok – nový ČasÁG“, které naznačuje přicházející novinky a změny v přístupu. Nejvýznamnější novinkou je, že do ČásÁGu od září mohou publikovat všichni studenti naší školy, kteří zašlou svůj vlastní článek na email casag@agstepanska.cz. Nově tedy není nutné být stálým redaktorem. Nemusí se jednat pouze o informace o školních akcích či rozhovor, redakce je otevřena i kreativní a umělecké tvorbě. Právě pro umělecky nadané studenty, které ale žurnalistika příliš nenaplňuje, byla založena speciální rubrika. Proto se nebojte se zapojit!

Úspěšný školní rok přeje

Redakční tým ČasÁGu!

článek sepsali: Martin Soukup, Aneta Hanzalová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button